bezchmurnie
16°
15°
środa
Kanalizacja w gminie: wójt podpisał umowę o wykonanie kolejnej części
26 sierpnia 2021 r. | 18:38
0

25 sierpnia 2021 r. wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl zawarł umowę na realizację zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej na terenie Gminy Świerklaniec – etap III Nakło Śląskie cz. 2”.

Wykonawcą jest firma Technical Solutions Sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla. Zgodnie z umową, w ciągu 12 miesięcy wybudowana zostanie kanalizacja na północy sołectwa Nakło Śląskie.

Roboty obejmą m. in. budowę sieci kanalizacji sanitarnej, budowę, przebudowę i remont sieci kanalizacji deszczowej, budowę i przebudowę sieci wodociągowej, przebudowę sieci teletechnicznej oraz remont nawierzchni drogowej w północnej części sołectwa Nakło Śląskie. Prace planowane są w obrębie ulic: Głównej, Przyjaźni, Gościnnej, Obłoków, Wąskiej, Górnej, Szerokiej, Grzegorza oraz Kamiennej.

Za wykonanie kanalizacji w północnej części Nakła Śląskiego wykonawca otrzyma wynagrodzenie opiewającą na kwotę 6 341 826,26 złotych. Firma Technical Solutions Sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla buduje kanalizację także na południu Nakła Śląskiego. „Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej na trenie Gminy Świerklaniec” realizowana jest przy współfinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w  aglomeracjach”, Oś priorytetowa II „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu”.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *