pochmurnie
10°
piątek
Karatecy z całej Polski walczyli w Nakle Śląskim
11 maja 2021 r. | 06:49
0

8 maja hala sportowa w Nakle Śląskim była areną zmagań ponad 200 karateków z całej Polski. Odbyły się na niej Otwarte Mistrzostwa Shinkyokushinkai Seniorów, Kadetów i Juniorów, które były także turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy seniorów.

W zaciętej rywalizacji uczestniczyli karatecy z 47 klubów. Zawody zorganizował TKS Karate Tarnowskie Góry, we współpracy z miastem Tarnowskie Góry, gminą Świerklaniec, Starostwem Powiatowym w Tarnowskich Górach oraz Polską Federacją Karate Shinkyokushinkai. Niestety, ze względu na ciągle obowiązujące ograniczenia związane z pandemią, udział publiczności w wydarzeniu był niemożliwy.

Zawody seniorów otworzył gospodarz obiektu – wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl.
- Taka wielka sportowa impreza, choć bez udziału publiczności, to taka jaskółka, która zwiastuje nam lepsze czasy. Mam nadzieję, że wkrótce na tego typu imprezy powróci publiczność, bo to ona zapewnia zawodnikom wspaniały doping i mobilizuje do jeszcze lepszych wyników – mówił wójt.

Pierwotnie Otwarte Mistrzostwa Shinkyokushinkai Seniorów, Kadetów i Juniorów oraz Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Seniorów miały odbyć się pod koniec marca na hali sportowej w Tarnowskich Górach, jednak zostały przeniesione do Nakła Śląskiego. Mistrzostwa swoim honorowym patronatem objęli starosta tarnogórski Krystyna Kosmala, burmistrz miasta Tarnowskie Góry Arkadiusz Czech i wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *