zachmurzenie umiarkowane
środa
pijany kierowca
Kierowca z 3 promilami alkoholu zatrzymany w Chechle
23 lipca 2019 r. | 08:25
0

Tarnogórscy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy nieodpowiedzialnego kierowcę z 3 promilami alkoholu!

Do zatrzymania doszło w niedzielne przedpołudnie w Nowym Chechle. Tu z kolei policjanci zwrócili uwagę na jadącego samochodem marki Ford Mondeo. Mężczyzna po odpoczynku nad zalewem, wsiadł za kierownicę samochodu mając blisko 3 promile alkoholu. 37-letniego obywatela czekają teraz surowe konsekwencje.

Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na polskich drogach. Każdy kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi do 2 lat więzienia. Dodatkowo na sprawców tego przestępstwa sąd obligatoryjnie nakłada karę finansową oraz zakaz prowadzenia pojazdów.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *