zachmurzenie umiarkowane
16°
14°
środa
Kolejna tragedia nad zalewem Nakło-Chechło – nie żyje młody mężczyzna
19 sierpnia 2022 r. | 06:08
0

Dobra wakacyjna pogoda to idealna okazja, aby wolny czas spędzić nad wodą. Bezpieczeństwo i rozwaga są jednak priorytetem w trakcie korzystania z akwenów. Mimo wielu ostrzeżeń i działań profilaktycznych, nadal dochodzi do takich tragedii jak ta, która wydarzyła się nad zbiornikiem wodnym Nakło–Chechło.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w środę po 17.00. Dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że na terenie akwenu młody chłopak zniknął pod wodą. Rozpoczęła się akcja poszukiwawcza. Po kilku minutach mężczyzna był już na brzegu. Wtedy ratownicy z tarnogórskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz ze strażakami i załogą ratownictwa medycznego, rozpoczęli walkę o jego życie.

Niestety, po prawie godzinnej akcji nie udało się przywrócić mężczyźnie czynności życiowych. Będący na miejscu lekarz stwierdził zgon 17-letniego mieszkańca Tarnowskich Gór. Na miejscu zdarzenia pracowali śledczy pod nadzorem prokuratora, który zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Wszczęte zostało także postępowanie, które wyjaśni dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *