bezchmurnie
19°
15°
sobota
Komunikat dyrektora SP ZOZ w związku z trudną sytuacją w przychodniach
23 listopada 2020 r. | 18:47
0

W związku z trudną sytuacją kadrową Ośrodków Zdrowia w Świerklańcu i Nakle Śląskim, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Beata Nycz-Gerlich wydała komunikat skierowany do pacjentów przychodni w Świerklańcu i Nakle Śląskim. Treść komunikatu poniżej.

Szanowni Pacjenci,

Sytuacja kadrowa w Ośrodkach Zdrowia w Świerklańcu i Nakle Śląskim jest bardzo ciężka. Dodatni wynik na obecność koronawirusa ma 3/4 personelu medycznego. Dotyczy to zarówno lekarzy jak i średniego personelu. W związku z tym proszę o zrozumienie. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby zapewnić pacjentom ciągłość opieki medycznej. Niestety zdziesiątkowany personel ma utrudnione zadanie i należy liczyć się z pewnymi opóźnieniami. Długi czas oczekiwania na połączenie telefoniczne z ośrodkami wynika bezpośrednio z braku rąk do pracy. Nadmieniam, że poczyniłam starania o pozyskanie tymczasowych pracowników zewnętrznych, co udało mi się. Pomimo tego ilość personelu jest w dalszym ciągu niewystarczająca, a podobna sytuacja do naszej panuje także w innych przychodniach. Borykamy się z ograniczoną ilością personelu medycznego w całej Polsce.
Żywię ogromną nadzieję, że jest to sytuacja tymczasowa i że nasi pracownicy, którzy chorują na COVID-19 szybko powrócą do zdrowia i do pracy w naszych przychodniach.
Jeszcze raz proszę Was, szanowni Pacjenci o wyrozumiałość i cierpliwość.

Musimy razem przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *