słabe przelotne opady deszczu
20°
19°
piątek
Komunikat o wystąpieniu bakterii z grupy E. Coli
27 września 2022 r. | 07:10
0

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu poinformował o podejrzeniu wystąpienia bakterii z grupy E. Coli z ujęcia zaopatrującego w wodę dwa budynki przy ul. Wapiennej w Nakle Śląskim (nr 1 i 3).

Nie ma żadnego połączenia tego ujęcia z wodociągiem w pozostałych częściach Nakła Śląskiego. Tym samym, woda w kranach w innych budynkach niż Wapienna 1 i 3 nie jest w żaden sposób zagrożona i nadaje się do spożycia, mycia itp.

Jednocześnie informujemy, że Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świerklańcu prowadzi prace nad przywróceniem wysokiej jakości wody na ujęciu przy ul. Wapienniki.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *