bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Komunikat Wójta Gminy w sprawie uruchomienia od 6 maja przedszkoli
30 kwietnia 2020 r. | 18:38
0

Szanowni Mieszkańcy,
Bezpieczeństwo Dzieci to dla mnie priorytet. Wczoraj podana została przez Premiera informacja o możliwości otwarcia od 6 maja żłobków i przedszkoli. Informuję wszystkich Rodziców i Opiekunów tych dzieci, które uczęszczają do gminnych przedszkoli, że decyzję o otwarciu podejmę wspólnie z Dyrektorami placówek, po opublikowaniu ministerialnych wytycznych, które określą zasady, na jakich otwarcie tych placówek będzie możliwe.

Kiedy regulacje te będą znane, będziemy w stanie wspólnie z Dyrektorami ustalić, jak zapewnić bezpieczny powrót i jak najlepszą opiekę nad Państwa dziećmi w przedszkolach.
Wszystkich Rodziców i Opiekunów dzieci uczęszczających do przedszkoli bardzo proszę o wyrozumiałość i cierpliwość, ponieważ chcemy być pewni, że jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo dzieciom w trakcie ciągle trwającej pandemii koronawirusa COVID-19. Równie ważne jest dla mnie także zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim Pracownikom naszych przedszkoli.
Przypominam, że Rodzice dzieci mają przez cały czas możliwość korzystania z zasiłku opiekuńczego. O szczegółowej dacie wznowienia działalności naszych gminnych przedszkoli poinformuję Państwa wkrótce.

Z poważaniem,
Wójt Gminy Świerklaniec
Marek CylDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *