bezchmurnie
środa
Kradli paliwo na stacji w Świerklańcu
03 stycznia 2022 r. | 17:57
0

Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z jednej ze stacji ukradli paliwo warte ponad 800 złotych. Sprawcy tankowali jednocześnie do zbiornika samochodu i plastikowych kanistrów, co zwróciło uwagę mundurowych.

Policjanci zabezpieczyli pojemniki ze skradzionym paliwem oraz komplet tablic rejestracyjnych.

W ubiegłym tygodniu policjanci z wydziału ruchu drogowego zostali skierowani przez dyżurnego jednostki do Ożarowic, gdzie doszło do kolizji drogowych. Podczas przejazdu obok stacji paliw znajdującej się w Świerklańcu, mundurowi zauważyli przy jednym z dystrybutorów auto na niemieckich numerach rejestracyjnych. Obok niego, jeden z mężczyzn tankował samochód, drugi wlewał paliwo do plastikowych kanistrów. Policjanci podejrzewali, że może właśnie dochodzić do kradzieży paliwa.

Na widok radiowozu mężczyźni przestali tankować. Plastikowe zbiorniki wrzucili do bagażnika audi i odjechali w kierunku Tarnowskich Gór. Policjanci z drogówki ruszyli za nimi, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Chwilę później auto zostało zatrzymane. W środku siedziało dwóch mężczyzn. W ich samochodzie policjanci znaleźli polskie tablice rejestracyjne należące do samochodu, którym poruszali się sprawcy oraz plastikowe kanistry z olejem napędowym. Mężczyźni od razu przyznali się do kradzieży. 35 i 40-letni mieszkańcy Tarnowskich Gór zostali zatrzymani. Skradzione paliwo było warte ponad 800 złotych.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Tarnwskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *