słabe przelotne opady deszczu
20°
19°
piątek
Kradzież metalowych barier. Sprawca zatrzymany
05 kwietnia 2022 r. | 07:35
0

W sobotni poranek w ręce tarnogórskich policjantów wpadł mężczyzna, który chciał ukraść elementy infrastruktury autostradowej. Przygotował swój łup, po który miał później wrócić. Chwilę później został zatrzymany. Odpowie teraz przed sądem.

W sobotni poranek mundurowi z Komisariatu Policji w Zbrosławicach zostali skierowani do Świętoszowic, gdzie miało dojść do kradzieży barier energochłonnych przy autostradzie A1. Stróże prawa na miejscu znaleźli tylko rozmontowane, metalowe elementy wchodzące w skład infrastruktury drogowej. Rozpoczęły się poszukiwania sprawcy. Policjanci sprawdzili drogi w okolicy oraz przejrzeli zapisy z kamer monitoringu blisko całego zdarzenia. Po krótkich poszukiwaniach udało się namierzyć sprawce, który poruszał się pożyczonym Mercedesem. Był nim 33-letni mieszkaniec Zabrza, który przygotował sobie łup, aby wrócić po niego później. Po nocy w policyjnym areszcie odpowie za przestępstwo. Jak ustalili mundurowi straty to 2 tysiące złotych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *