bezchmurnie
19°
15°
sobota
Laureat olimpiady z Nowego Chechła
23 kwietnia 2021 r. | 06:50
0

Mieszkaniec gminy Świerklaniec Bruno Mostowy wygrał ogólnopolską Olimpiadę Literatury i Języka Polskiego zdobywając w niej maksymalną ilość punktów. Taki sukces, oprócz wielkiego prestiżu daje mu zwolnienie z matury z języka polskiego, które jest równoznaczne z otrzymaniem oceny najwyższej z tego przedmiotu.

Oprócz tego daje mu indeks na praktycznie każdą uczelnię humanistyczną w Polsce. Ale prawdziwą pasją Bruna jest teatr i to z nim wiąże swoją przyszłość.

Bruno Mostowy jest uczniem Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie. Na start w Olimpiadzie namówiła go jego nauczycielka języka polskiego.
- Na początku sam nie wierzyłem w swój sukces. Wątpiłem, że przebrnę choćby przez pierwszy z trzech etapów. Udało się jednak dostać do finału, w którym pracę konkursową pisałem w oparciu o teatrologię, a teatr to moja prawdziwa pasja – opowiadał laureat.

Jak przyznał Bruno, paradoksalnie pandemia i związany z nią lockdown przyczynił się pośrednio do jego sukcesu.
- Teatry udostępniały swoje spektakle on-line. Dzięki temu, mogłem „być w teatrze” dużo częściej niż przed ich zamknięciem – mówił.
Właśnie z teatrem maturzysta łączy swoją przyszłość. Chciałby spróbować studiów aktorskich, ale w tym wypadku, mimo zwycięstwa w olimpiadzie będzie musiał zdać trudne egzaminy praktyczne.
- Zobaczymy co przyniesie przyszłość. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali. Przede wszystkim mojej polonistce i nauczycielom, którzy wskazali mi właściwą drogę. Moim rodzicom, którzy zawsze mnie wspierali – podsumował Bruno Mostowy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *