mgła
11°
sobota
Ławkowe myślniki w Świerklańcu i opowieść o parkach świata
18 września 2020 r. | 07:00
0

"Ławkowe myślniki" to akcja gminy Świerklaniec, której celem jest wzbogacenie przestrzeni zabytkowego Parku w Świerklańcu. Ławki znajdujące się w głównej alei zyskają tabliczki z aforyzmami Łukasza Zimnocha. Efekt tego przedsięwzięcia będzie można zobaczyć już 19 września.

Właśnie wtedy – 19 września br. o godzinie 16.00 tabliczki zostaną odsłonięte. Dodatkową atrakcją będzie opowieść autora o kilku wspaniałych parkach świata. Zapraszamy na spacer i opowieść.

Gmina Świerklaniec i autor aforyzmów zapraszają publiczność na niezwykły spacer. Każdy kto weźmie udział w spotkaniu będzie mógł zasypać autora gradem pytań.

- Aforyzm to krótka forma posługująca się paradoksem, kpiarska, ironiczna, wymuszająca zajęcie stanowiska. Mam nadzieję, że krótkie sentencje z ławek pozostawią w licznie odwiedzających park spacerowiczach wzruszenia, myśli, które ubogacą ich wnętrza – referuje działanie gminy wójt Świerklańca Marek Cyl.

Osiem aforyzmów znajdzie się na oparciach ławek, które na trwałe zostaną przymocowane do oparć ławek.

- Moje aforyzmy to zachęta do rozmowy, wymiany myśli, inteligentnego przekomarzania – wyjaśnia Łukasz Zimnoch – to wspaniałe, kiedy dwoje ludzi potrafi obdarowywać się sobą, kiedy wspólnie poszukują odpowiedzi, jak lepiej żyć, jak pełniej być człowiekiem. Wiele pięknych chwil w moim życiu wiąże się z rozmowami, mam nadzieję, że aforyzmy w Świerklańcu będą zachęcały spacerowiczów do szczerości i poszukiwania prawdy o nas samych i dostarczą czytelnikom takiej samej frajdy, jaką miałem w trakcie ich wymyślania.

Łukasz Zimnoch w trakcie wydarzenia opowie o: Parku w Świerklańcu, Central Parku w Nowym Jorku, Stadpark w Wiedniu i Parku Alhambra w Granadzie.

Dr Łukasz Zimnoch to Ślązak, społecznik, prezes Stowarzyszenia WRAZIDLOK, facebookowy bloger, którego aforyzmy, recenzje, opowiadania i zdjęcia nieraz rozogniły sferę wirtualną. Na co dzień pracuje jako rzecznik prasowy koncernu energetycznego, jest też wykładowcą szkół wyższych.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *