zachmurzenie umiarkowane
16°
14°
środa
Marszałek w kopalni i dla kopalni
30 lipca 2020 r. | 07:00
0

Marszałek Województwa śląskiego Jakub Chełstowski wraz z Izabelą Domogałą, Członkiem Zarządu Województwa odwiedzili Zabytkową Kopalnię Srebra oraz wylot Sztolni Głębokiej Fryderyk.

Wizyta miała związek z kończącymi się pracami budowlanymi przy wylocie sztolni. Przypomnijmy: po ponad roku kończy się likwidacja zapadliska przed wylotem wraz z odbudową 50 metrów sztolni , a także prace konserwatorskie portalu. Inwestycja warta 3,5 mln została sfinansowana przez Urząd Marszałkowski. Prace zakończą się w sierpniu, na nich jednak nie koniec prac przy wylocie. Gmina Zbrosławice, bo to na jej terenie leży wylot wraz z roznosem, także dzięki pomocy Urzędu wykonała projekt ścieżki edukacyjnej i zagospodarowania otoczenia portalu.

– Ze swojej strony zapewnimy wsparcie finansowe prac – powiedziała Izabela Domogała.

– Cieszymy się z zainteresowania najważniejszymi zabytkami Tarnowskich Gór i całego regionu, szczególnie, że to Urząd Marszałkowski jest jednym z głównych właścicieli i zarządzających dobrem wpisanym na listę UNESCO – powiedział Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza Tarnowskich Gór ds. gospodarczych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *