bezchmurnie
16°
11°
poniedziałek
Mistrzostwa Polski odbędą się w Świerklańcu
20 lipca 2023 r. | 21:30
0

W zabytkowym parku w Świerklańcu odbędą się Mistrzostwa Polski w Disc Golfie 2023! Najlepsi zawodnicy w kraju będą rywalizować w naszym malowniczym parku w dniach od 15 do 17 września br. Zawody w tej dyscyplinie sportowej odbywały się już w świerklanieckim parku. Mistrzostwa Polski w disc golfie odbywały się już u nas w 2019 roku.

Czym jest disc golf?
W największym uproszczeniu jest to połączenie golfa i frisbee. Zamiast dołków golfowych są jednak specjalne kosze, do których - zamiast piłeczką - celuje się dyskami, przypominającymi frisbee. Zawodnik musi trafić do kosza wykonując jak najmniejszą liczbę rzutów. Tak, jak w golfie używa się różnego rodzaju kijów, tak w disc golfie, zawodnicy używają dysków o różnych właściwościach, w zależności od rzutu, jaki chcą wykonać.

Disc golf zdobywa w Polsce popularność. Jego historia sięga początku XX wieku. Podobno, pierwsza rozgrywka miała miejsce w 1926 roku Kanadzie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *