zachmurzenie umiarkowane
środa
Można już korzystać z nowych zabawek na placu zabaw w świerklanieckim Parku!
10 października 2022 r. | 07:11
0

Dobiegła końca instalacja nowych zabawek na placu zabaw, który znajduje przy ścieżce pomiędzy parkingiem głównym a Pałacem Kawalera w zabytkowym Parku w Świerklańcu. Doposażenie placu zabaw było zwycięskim projektem wykonanym w ramach marszałkowskiego konkursu Inicjatywa Sołecka 2022.

Ciepła jesień niech trwa jak najdłużej. Dzieci mogą już korzystać z rozbudowanego placu zabaw. Pojawiły się nowe, certyfikowane zabawki, które wykonane są z drewna i stanowią spójną całość z charakterem zabytkowego Parku. Linozjazd, lokomotywa z tunelem, nowe huśtawki i zjeżdżalnie to tylko niektóre urządzenia do zabawy. W ramach projektu renowację przeszły także istniejące już w tym miejscu zabawki.

Warto wspomnieć, że modernizacja placu zabaw w świerklanieckim Parku była jedynym projektem złożonym przez gminę Świerklaniec w ramach marszałkowskiego konkursu Inicjatywa Sołecka 2022. Miało to na celu zwiększenie szans na dofinansowanie tego konkretnego projektu. Wszyscy sołtysi z gminy wspierali ten projekt i przyniosło to zamierzony cel. Plac zabaw został zmodernizowany za niespełna 110 tys. zł. Wkład własny gminy Świerklaniec w tym zadaniu wyniósł około 30 tys. złotych. 80 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Inicjatywy Sołeckiej.
Serdeczne podziękowania należą się Pani Izabeli Domogale - Członkowi Zarządu Województwa Śląskiego i jednocześnie Mieszkance naszej gminy - za wsparcie tej inicjatywy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *