bezchmurnie
16°
11°
poniedziałek
Najpierw chciał przekupić policjantów, później ich znieważył
06 stycznia 2024 r. | 08:20
0

Prokuratorskie zarzuty znieważenia policjantów i usiłowania wręczenia im łapówki usłyszał 28-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, zakłócał spokój i był wulgarny. Zdarzenie miało miejsce na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice.

Do zdarzenia doszło w środę kilka minut przed godziną 19.00 na terenie lotniska w Pyrzowicach. Oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o pijanym i agresywnym mężczyźnie, który zakłócał spokój innych pasażerów swoim głośnym zachowaniem i używaniem słów wulgarnych.

Gdy policjanci z Tarnowskich Gór przybyli na miejsce, nałożyli na 28-letniego mieszkańca województwa małopolskiego mandaty karne za jego zachowanie. Po chwili jednak 28-latek znów zaczął zachowywać się agresywnie, a w związku z tym, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, mundurowi podjęli decyzję o doprowadzeniu go do izby wytrzeźwień.
W trakcie przejazdu policyjnym radiowozem mężczyzna namawiał policjantów, aby ci go wypuścili w zamian za... 200 euro. Policjanci poinformowali mężczyznę, że w ten sposób popełnia przestępstwo i że już sama obietnica łapówki jest karana, ale 28-latek nie dawał za wygraną i stwierdził, że „jego to nie obchodzi” i dalej namawiał policjantów do przyjęcia łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Zaraz po tym, jak mężczyzna został zatrzymany za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej, skierował on swoją agresję względem policjantów. Mieszkaniec Małopolski noc spędził w policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty znieważenia policjantów i obietnicy wręczenia im łapówki. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *