słabe przelotne opady deszczu
20°
19°
piątek
Największe w regionie plenerowe Miasteczko Zdrowia było w Parku w Świerklańcu!
23 sierpnia 2021 r. | 17:18
0

Pogoda dopisała, frekwencja również. Specjaliści z 20 szpitali wojewódzkich wyszli do swoich pacjentów i przygotowali stanowiska plenerowe w świerklanieckim parku.

Celem była szeroko pojęta promocja profilaktyki zdrowotnej i śląskich szpitali, ale nie tylko. W parku można było aktywnie spędzić czas, posłuchać koncertów i dobrze się bawić. To wszystko działo się w minioną sobotę – 21 sierpnia.

Organizatorem Miasteczka Zdrowia w Świerklańcu był Departament Nadzoru Podmiotów Leczniczych i Ochrony Zdrowia Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, a partnerem Gmina Świerklaniec. Do Miasteczka Zdrowia zapraszali Izabela Domogała - Członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz Marek Cyl – Wójt Gminy Świerklaniec.

Kto w sobotę przyszedł do świerklanieckiego parku mógł skorzystać z licznych badań. Wśród nich: okulistyczne, ortopedyczne, pulmonologiczne, podologiczne, neurochirurgiczne, diabetologiczne, dietetyczne, fizjoterapeutyczne, onkologiczne, wykrywania tętniaków aorty brzusznej, z zakresu zdrowia psychicznego, w kierunku wykrywania wirusa HIV i zakażenia kiłą, testy przesiewowe w zakresie uzależnień od alkoholu, punkty pomiaru ciśnienia, poziomu cukru we krwi, spirometrii.

Badaniom towarzyszyły także mobilne punkty: szczepień przeciwko COVID-19 oraz Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Dodatkowo w parku można było zapoznać się z działalnością: Województwa Śląskiego w ramach: Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre", „Śląskie. Dla Seniora" oraz Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego", instytucji wspierających osoby z niepełnosprawnościami i ich otoczenia (PFRON, Zakłady Aktywności Zawodowej. Warsztaty Terapii Zajęciowej itp.), Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tarnowskich Górach: ubezpieczenia społeczne, porady dot. m.in. uprawnień do zasiłków, świadczeń, przeliczania prognozowanego świadczenia emerytalnego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach: Program „Czyste Powietrze"

Ze sceny amfiteatru usłyszeliśmy występy artystyczne Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk", Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk" oraz artystów „Opery Śląskiej"

Najmłodsi mogli skorzystać z gier i zabaw ruchowych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *