bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Narodowy Program Szczepień przyspiesza!
01 kwietnia 2021 r. | 07:00
0

– Do końca II kwartału wykonamy 20 mln szczepień, a do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich chętnych – powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Rząd przygotował nowelizację programu, która zakłada elastyczne podejście do szczepień.

Rząd przygotował nowelizację programu, która zakłada elastyczne podejście do szczepień. Począwszy od 12 kwietnia na szczepienia rejestrować będą mogły się kolejne kolejne roczniki (12 kwietnia – 1966 r., 13 kwietnia 1963 r. – itd.). Zgodnie z deklaracją Ministerstwa Zdrowia – w maju najprawdopodobniej szczepienia uwolnione zostaną dla wszystkich chętnych.– Podjęliśmy decyzje w odpowiedzi na sytuację pandemiczną. Musimy liczbę zaszczepionych zwiększyć tak, żeby dojść do poziomu naturalnej bariery przed COVID-19 – mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Rząd szacuje, że w sumie w kwietniu do Polski trafi prawie 8 mln szczepionek (najwięcej do tej pory), co ma umożliwić najmocniejsze jak dotąd przyspieszenie programu szczepień dla obywateli.

Zwiększono tym samym grupę osób, które po pierwsze mogą kwalifikować, a po drugie szczepić. Ta grupa osób poszerza się o pracowników medycznych, pielęgniarki, co do szczepienia to również o farmaceutów czy fizjoterapeutów.

Szczepienia prowadzić będą mogły również zakłady pracy – na razie nie ma precyzyjnego terminu, kiedy takie procedury będzie można uruchomić.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *