zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
piątek
Niebezpiecznie na drogach. Wypadek w Śwerklańcu
01 kwietnia 2022 r. | 19:13
0

Na przestrzeni ostatniego tygodnia doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Nadmierna prędkość, brawura i brak rozwagi doprowadziła do wypadków i kolizji. Nie obyło się także bez wysokich mandatów dla tych kierujących, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego. Apelujemy o ostrożność. 

W ostatnim czasie doszło do kilku zdarzeń drogowych na terenie naszego powiatu. Najczęstszą ich przyczyną było niedostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków. We wtorkowe popołudnie, w Świerklańcu na ulicy Parkowej, policjanci obsługiwali kolizję z udziałem samochodu ciężarowego.

Kierujący ciągnikiem siodłowym wraz z naczepą, nie zabezpieczył w prawidłowy sposób przewożonego ładunku, w wyniku czego w trakcie manewru skręcania ładunek wypadł z naczepy i uszkodził prawidłowo jadącego volkswagena, którym kierował 45-letni mieszkaniec Piekar Śląskich Kierowca z całego zdarzenia wyszedł bez szwanku, natomiast sprawca został ukarany wysokim mandatem karnym.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *