zachmurzenie umiarkowane
środa
Niebezpieczny poniedziałek na tarnogórskich drogach
13 lipca 2022 r. | 07:00
0

W poniedziałek przed godziną 17.00 policjanci wydziału ruchu drogowego zostali skierowani do Ptakowic, gdzie według zgłoszenia osobowe audi miało wpaść do rowu. Po przybyciu na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie.

Wstępnie ustalili, że 30-latek z Wielowsi, jechał swoim osobowym audi i na łuku drogi nie dostosował prędkości do aktualnie panujących warunków, w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. W samochodzie znajdował się jego roczny syn. Obydwoje zostali zabrani do szpitala na badania.

Kilka godzin wcześniej doszło do kolizji na skrzyżowaniu Obwodnicy z Górniczą. Kierujący oplem, 29-letni mieszkaniec Bytomia nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego go forda, którym jechał 38-latek z Tarnowskich Gór. Nikt nie odniósł obrażeń, a sprawca został ukarany mandatem karnym.

Kolejna kolizja tego dnia miała miejsce w Nakle Śląskim na ulicy Głównej, a jej przyczyna była dokładnie taka sama jak w zdarzeniu na tarnogórskiej obwodnicy. Około godziny 16.00 kierujący mazdą, 46-letni mieszkaniec Nakła Ślaskiego, nie zachował ostrożności i najechał na tył osobowej skody, którą jechał 48-latek z Sosnowca. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, w związku z czym sprawca poniósł odpowiedzialność za wykroczenie i został ukarany mandatem karnym.

Na ulicy Wyszyńskiego doszło do potrącenia rowerzysty. Jak ustalili policjanci z drogówki kierujący osobową skodą, 44-latek z Tarnowskich Gór, wyjeżdżając z ulicy Pomorskiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 13-latkowi. Na szczęście w wyniku kontaktu z pojazdem, rowerzysta nie odniósł obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, dlatego policjanci nałożyli mandat karny na kierującego skodą w kwocie 1100 złotych.

Nie udzielenie pierwszeństwa, to także przyczyna kolejnej kolizji na ulicy Pyskowickiej w Tarnowskich Górach. 88-latek z Tarnowskich Gór jadąc swoim suzuki, doprowadził do zderzenia z volkswagenem, którym kierował 65-latek z Wieszowej. Sprawca został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych.

Źródło: KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *