słabe przelotne opady deszczu
20°
19°
piątek
Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policjantów w Świerklańcu
30 maja 2022 r. | 06:45
0

W środę policjanci zatrzymali kolejnych pijanych kierujących. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oprócz utraty prawa jazdy grozi kara do 2 lat więzienia.

W środę policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich samochodów, będąc pod wpływem alkoholu. Do pierwszego zatrzymania doszło około godziny 18:00 na ulicy Krótkiej w Świerklańcu. Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli osobowego forda, za którego kierownicą siedziała 38-letnia mieszkanka Myszkowa. Alkomat wskazał ponad pół promila alkoholu w jej organizmie.

Do kolejnego zatrzymania doszło tego samego dnia kilkadziesiąt minut później. Zgłaszający poinformował dyżurnego policji, że w Tąpkowicach na ulicy Zwycięstwa jedzie za osobowym citroenem, którego kierowca w dziwny sposób prowadzi samochód. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali pojazd do kontroli i potwierdzili, że kierowca jest nietrzeźwy.

44-latek z powiatu zawierciańskiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób został wyeliminowany z ruchu drogowego nietrzeźwy kierowca. Zgłaszającemu, który powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach, dziękujemy za czujność.

Dzięki przekazanej informacji policjanci mogli szybko podjąć interwencję i prawdopodobnie zapobiegli drogowej tragedii. „nie reagujesz – akceptujesz” - pod takim hasłem realizowana jest kampania społeczna zachęcająca mieszkańców do współpracy z policją i działania na rzecz bezpieczeństwa.

Źródło: KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *