bezchmurnie
19°
17°
czwartek
Normalnie pisaliby maturę, a teraz szyją maski
05 maja 2020 r. | 07:00
0

Gdyby nie epidemia to właśnie dzisiaj pisaliby maturę z języka polskiego. Jednak tegoroczni maturzyści z Nowego Chechła odwiedzili dziś Urząd Gminy Świerklaniec aby na ręce wójta przekazać 300 uszytych przez siebie maseczek.

Siostry Karolina i Natalia Jaźwińskie oraz Jakub Ferdyn, to troje maturzystów z gminy Świerklaniec, którzy postanowili wykorzystać czas społecznej kwarantanny i szyć maski ochronne. Młodzi wolontariusze mogli wykorzystać odpowiedni sprzęt i materiały dzięki pomocy zaprzyjaźnionej firmy.

W ten sposób powstały już setki maseczek. Część z nich została nieodpłatnie przekazana m. in. szpitalowi powiatowemu w Tarnowskich Górach, oddziałowi zakaźnemu w szpitalu specjalistycznym w Bytomiu oraz seniorom i osobom potrzebującym w Nowym Chechle. Część trafiła dziś także do Urzędu Gminy Świerklaniec za co serdecznie dziękował wójt Marek Cyl.

Chwała młodym ludziom za poświęcenie i empatię, jednak szkoda, że nie mogą wypełniać swojego zadania jakim w tym wieku jest przede wszystkim nauka. No i co z maturami? W maju wszyscy powinni być już po egzaminie dojrzałości.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *