zachmurzenie umiarkowane
środa
Nowy nabytek strażaków z Orzecha
14 października 2022 r. | 07:00
0

Druhowie OSP Orzech mają powody do radości. W ubiegły piątek (7 października) otrzymali nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. To świetnie wyposażony Peugeot Boxer.

Nowy nabytek OSP Orzech został wyposażony m. in. w wyciągarkę elektryczną do 5,5 tony, maszt oświetleniowy w technologii LED, agregat prądotwórczy, pompę używaną w trakcie podtopień i sprzęt do usuwania wiatrołomów. Przystosowany jest także do transportu łodzi lub quada.

Samochód kosztował 300 tys. zł Strażacy ochotnicy z Orzecha 150 tys. zł otrzymali ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. 110 tyś. zł pochodziło z budżetu Gminy Świerklaniec, a 40 tys. zł zebrali sami, jako własny wkład stowarzyszenia.

Przypomnijmy, że nowy wóz zajął puste miejsce w garażu po samochodzie marki Lublin 2, który służył ochotnikom przez ponad 20 lat. W kwietniu br. druhowie z OSP Orzech przekazali go jako dar orzechowskich strażaków i Gminy Świerklaniec do jednostki straży pożarnej w Tarnopolu na Ukrainie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *