zachmurzenie umiarkowane
16°
14°
środa
O obwodnicy Nakła Śląskiego i Świerklańca na spotkaniu informacyjnym
18 maja 2022 r. | 07:01
0

Cztery warianty nowej drogi, która ma w przyszłości stanowić obejście m. in. Nakła Śląskiego, Świerklańca i Nowego Chechła, zaproponował mieszkańcom wykonawca dokumentacji technicznej Mosty Katowice na spotkaniu, które odbyło się 16 maja w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Nakle Śląskim.

Pracownicy Mostów Katowice (wykonawca dokumentacji) i GDDKiA (inwestor) nakreślili na spotkaniu możliwe warianty trasy obwodnicy. Początek drogi ma znaleźć się po zachodniej stronie Zalewu Chechło-Nakło i rozpocząć swój bieg w ciągu drogi DW 908. Planowany początek jest poprzez zaprojektowanie nowego węzła drogowego, zlokalizowanego pomiędzy krzyżowaniem się planowanej drogi S11 z tarnogórskim węzłem kolejowym, a węzłem planowanej drogi ekspresowej S11. Koniec obwodnicy planuje się jako czwarty wlot na istniejącym węźle „Pyrzowice”, stanowiącym skrzyżowanie autostrady A1 z drogą ekspresową S1.

Eksperci drogowi poinformowali, że na stronie http://www.obwodnica-nakla-i-swierklanca.pl/ znajduje się wzór ankiety i wniosku dotyczących uwag, propozycji spostrzeżeń i opinii w sprawie planowanej budowy obwodnicy Nakła Śląskiego i Świerklańca w ciągu drogi krajowej 78. Przesłane ankiety i wnioski zostaną przeanalizowane i w przypadkach uzasadnionych możliwe do zastosowania ze względów technicznych, prawnych i finansowych, zostaną uwzględnione.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie i udział w ankiecie.
Obwodnica w każdym z czterech wariantów ma mieć około 12 km długości i stanowić będzie obejście miejscowości w powiecie tarnogórskim: Nakło Śląskie, Chechło Nowe, Świerklaniec, Brynica, Niezdara, Tąpkowice, Ożarowice, Celiny, a w powiecie będzińskim: Sączów.

Zdjęcie dzięki uprzejmości spółki Mosty Katowice

Materiały

http://www.obwodnica-nakla-i-swierklanca.pl/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *