mgła
poniedziałek
Obwodnica Nakła Śląskiego i Świerklańca – konsultacje publiczne
17 lutego 2020 r. | 22:33
1

Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje program budowy 100 obwodnic w Polsce. Jedna z nich powstanie na terenie gminy Świerklaniec. Celem budowy obwodnicy Nakła Śląskiego oraz Świerklańca jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki przejeżdża przez te miejscowości. Do 20 marca br. trwają konsultacje publiczne w tej sprawie.

Data ogłoszenia przetargu na budowę obwodnicy Nakła Śląskiego oraz Świerklańca w ciągu drogi krajowej nr 78 planowana jest na drugi kwartał 2024 r.
Podstawowym celem budowy obwodnicy miejscowości Nakła Śląskiego oraz Świerklańca jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki przejeżdża przez te miejscowości. Wraz z realizowaną obecnie obwodnicą Poręby i Zawiercia oraz innymi inwestycjami na drodze krajowej nr 78, zadanie przyczyni się do odciążenia układu komunikacyjnego w ruchu drogowym na obszarze obejmującym północne tereny woj. śląskiego. Nowobudowana droga przejmie znaczącą część ruchu tranzytowego i regionalnego, skutkiem czego na obecnej drodze krajowej nr 78 przeważać będzie ruch lokalny.
Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz zwiększenie przepustowości połączenia z jednej strony z A1, z drugiej z drogą krajową nr 11 a w przyszłości S11.
Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom za inicjatywę, zaangażowanie i wsparcie w tym temacie.

Konsultacje publiczne

14 lutego rozpoczęły się konsultacje publiczne projektu Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Ministerstwo Infrastruktury zaprasza do udziału w konsultacjach publicznych projektu Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 - w terminie 14 lutego 2020 r. – 20 marca 2020 r. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do składania uwag. Szczegółowe informacje są dostępne na stroni internetowej Ministerstwa Infrastruktury w zakładce Ogłoszenia oraz pod podanym tutaj linkiem.Jedna odpowiedź do “Obwodnica Nakła Śląskiego i Świerklańca – konsultacje publiczne”

 1. MIeszkaniec pisze:

  Miliony płyną do gmin powiatu tarnogórskiego, nowa obwodnica dla Świerklańca i Nakła, a wszystko to kiedy mamy reprezentanta w województwie śląskim. Duże dotacje na szpitale w Bytomiu.
  Przypadek? nie sądzę!

  Ciekawe czy Jarosław przeprosi za to “szkodzenie wizerunkowi gminy”?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *