bezchmurnie
18°
15°
wtorek
Obywatel Ukrainy ukradł narzędzia ogrodowe
30 marca 2022 r. | 18:42
0

Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży narzędzi ogrodowych. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych udało się zatrzymać złodzieja. Skradzione narzędzia w całości odzyskano i przekazano w ręce właścicielki.

W piątkowe po południe dyżurny tarnogórskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej z działek w Zbrosławicach doszło do kradzieży. Zgłaszająca nakryła złodzieja w pomieszczeniu gospodarczym, gdy ten zabierał jej sprzęt. Spłoszony przez kobietę sprawca uciekł, porzucając po drodze zabrane narzędzia.

Przybyli na miejsce mundurowi z Komisariatu Policji w Zbrosławicach od razu zaczęli szukać sprawcy. Pomogli im druhowie z miejscowego OSP, którzy widząc nerwowo zachowującego się młodzieńca dali znać dyżurnemu. Dzięki tej informacji patrol, za pośrednictwem dyżurnego, wiedział gdzie ucieka sprawca.

Po kilku minutach był już w rękach policjantów. 23-letni obywatel Ukrainy, zamieszkujący Tarnowskie Góry przyznał się do winy i usłyszał już zarzut kradzieży mienia o wartości ponad 2 tysięcy złotych. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *