słabe przelotne opady deszczu
20°
19°
piątek
Oczyszczacze powietrza trafią do przedszkola w Świerklańcu
25 października 2019 r. | 20:29
0

Przedszkole „Pod zielonym listkiem” ze Świerklańca otrzyma 4 oczyszczacze powietrza w ramach kampanii „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” uchwalonej przez Zarząd Województwa Śląskiego.

Przedszkola z gminy Świerklaniec znalazły się w okręgu konkursowym Bytom, w którym było aż 135 przedszkoli. Tylko 23 z nich otrzyma oczyszczacze. Przedszkole w Nakle Śląskim, oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Świerklańcu oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzecha znalazły się na liście rezerwowej. W całym województwie śląskim oczyszczacze otrzyma 121 przedszkoli. Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej dzieci, ich rodziców i opiekunów, a także nauczycieli w przedszkolach.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *