bezchmurnie
wtorek
Oczyszczacze powietrza w przedszkolach na terenie gminy Świerklaniec
03 lutego 2021 r. | 07:00
0

Przedszkola w Nakle Śląskim, Nowym Chechle, Orzechu i Świerklańcu otrzymały po 2 oczyszczacze powietrza w ramach drugiej edycji kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Oczyszczacze zakupione zostały ze środków Województwa Śląskiego.

Zaraz po zakończeniu ferii zimowych oczyszczacze otrzymały: przedszkole w Nakle Śląskim, przedszkole przy szkole podstawowej w Nowym Chechle, Akademia Malucha przy szkole podstawowej w Świerklańcu oraz przedszkole w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Orzechu. Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej dzieci, ich rodziców i opiekunów, a także nauczycieli w przedszkolach.
Przypomnijmy, że pod koniec 2019 roku w ramach pierwszej edycji kampanii „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” 4 oczyszczacze powietrza otrzymało już Przedszkole pod Zielonym Listkiem w Świerklańcu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *