mgła
poniedziałek
Od 5 listopada zablokowany rejestr dowodów osobistych
03 listopada 2021 r. | 07:00
0

Jak wynika z komunikatu przesłanego przez Departament Spraw Obywatelskich Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, na 5 listopada od godz. 12:00 planowane jest całkowite zablokowanie dostępu do Rejestru Dowodów Osobistych dla urzędników w związku z wdrożeniem nowych rozwiązań technicznych.

Oznacza to, że 5 listopada br. od godz. 12:00 w Referacie Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy Świerklniec nie będzie możliwe załatwienie spraw z zakresu:

  • złożenia wniosku o wydanie dowodu osobistego,
  • odebrania nowego dowodu osobistego,
  • ustalenia kodów PIN do certyfikatów zawartych w dowodzie osobistym,
  • zgłoszenia utraty lub uszkodzenia dowodu osobistego,
  • zgłoszenia zawieszenia certyfikatów zawartych w dowodzie osobistym,
  • zgłoszenia nieuprawnionego wykorzystania danych osobowych.

Załatwienie powyższych spraw będzie ponownie możliwe w dniu 8 listopada 2021 r. od godz. 7:30.
Departament Spraw Obywatelskich MSWiA informuje, że przerwa w obsłudze spowodowana jest koniecznością zapewnienia bezpiecznego wdrożenia z dniem 7 listopada 2021 r. rozwiązań technicznych umożliwiających wydanie dowodu osobistego zawierającego w warstwie elektronicznej odciski palców.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *