zachmurzenie umiarkowane
środa
Oddają krew i dzięki temu ratują innym życie. Aktywni krwiodawcy w gminie Świerklaniec
30 listopada 2022 r. | 17:07
0

Krew to „lek”, który można uzyskać tylko od drugiego człowieka. Wystarczy tak niewiele, żeby uratować komuś życie.

Na szczęście krwiodawstwo jest popularne, a zapasy krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach są regularnie uzupełniane. Przyczyniają się do tego liczni dawcy, także z naszej gminy. Wielu z nich zrzeszonych jest w Stowarzyszeniu Honorowych Dawców Krwi KWK Julian w Piekarach Śląskich, które obchodziło 19 listopada 45-lecie swojego istnienia.

W obchodach tego pięknego jubileuszu uczestniczył Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl.
- Od 45 lat dzięki Waszej ofiarności i zaangażowaniu codziennie ratowane jest ludzkie zdrowie i życie. Realizujcie dalej tę piękną i szczytną misję, bo każda kropla krwi jest cenna – mówił wójt.
Stowarzyszenie HDK KWK Julian z Piekar Śląskich od lat współpracuje z gminą Świerklaniec.

Wielu mieszkańców gminy Świerklaniec wstąpiło w szeregi stowarzyszenia. Świerklaniecki samorząd wspiera ich inicjatywy np. organizowaną od kilkunastu lat Piekarską Wakacyjną Kroplę Krwi. Regularnie organizowane są także postoje mobilnego punku poboru krwi, czyli tzw. krwiobusów.

Przed nami kolejny przyjazd takiego autobusu. Krew będzie można oddać już 11 grudnia (niedziela) od godz. 9:00 do godz. 13:00 na parkingu przy parafii w Świerklańcu na ul. Kościelnej.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *