zachmurzenie umiarkowane
środa
Odnawialne źródła energii – nowy nabór wśród mieszkańców gminy
08 maja 2023 r. | 07:03
0

Gmina Świerklaniec ogłasza nabór wniosków o dotacje na zakup i montaż odnawialnych źródeł energii w domach mieszkańców. Dotacja może pokryć nawet 85 proc. kosztów inwestycji.

Gmina Świerklaniec ogłasza nabór wniosków w projekcie: "Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii na terenie   Gminy Świerklaniec",  w którym mieszkańcy będą mogli pozyskać dotacje na odnawialne źródła energii (OZE).

Deklaracje udziału w projekcie będą przyjmowane w terminie od 22 maja do 2 czerwca 2023 roku.
O przyznaniu dotacji zdecyduje punktacja przyznana w ocenie merytorycznej i formalnej wniosku, a w przypadku jednakowej liczby punktów zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje dla mieszkańców w sprawie projektu na zakup i montaż odnawialnych źródeł energii będą przekazywane w trakcie zebrań wiejskich, które odbywać się będą w dniach od 15 do 18 maja 2023 r. Podczas spotkań przedstawione zostaną możliwości i zasady ubiegania się o dofinansowanie.
Dofinansowanie w postaci 85% udzielane będą na zakup i montaż instalacji OZE znajdujących się na terenie Gminy Świerklaniec w postaci:

  1. instalacji fotowoltaicznej (moduły fotowoltaiczne) przeznaczonej do produkcji energii elektrycznej,
  2. instalacji solarnej (kolektory słoneczne) przeznaczonej do produkcji energii cieplnej na potrzeby podgrzewania c.w.u.,
  3. powietrznej pompy ciepła do c.o. oraz c.w.u. przeznaczonej do produkcji energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej,
  4. powietrznej pompy do c.w.u. przeznaczonej do produkcji energii cieplnej na potrzeby podgrzewania c.w.u.,
  5. kotła na biomasę (pellet) przeznaczonego do produkcji energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania,
  6. kotła na biomasę (pellet) przeznaczonego do produkcji energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania wraz z magazynem energii  (buforem) do magazynowania produkowanej energii cieplnej,
  7. magazynu energii elektrycznej dla nowych lub istniejących instalacji fotowoltaicznych do magazynowania produkowanej energii elektrycznej.

Więcej informacji: http://dzienniki.slask.eu/WDU_S/2023/3723/akt.pdfDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *