zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
piątek
Organizacja zimowego utrzymania dróg w gminie 2019/2020
05 grudnia 2019 r. | 06:53
0

Urząd Gminy Świerklaniec informuje, że na drogach gminnych z terenu gminy Świerklaniec "akcję zima" prowadzi firma BIO-EKOS z Nowego Chechła.

Dyspozytor z ramienia wykonawcy - tel. 506 228 862. Koordynatorzy ze strony Urzędu Gminy: Stefan Szulc 728 429 196, Marek Grabowski 728 429 186, Sylwia Waloszek 728 429 191.

Jednocześnie Urząd Gminy Świerklaniec prosi mieszkańców o parkowanie samochodów w miejscach, w których nie będą one kolidowały z prowadzeniem odśnieżania i wykonywaniem innych prac związanych z zimowym utrzymaniem dróg.

Samochody zaparkowane na jezdni znacznie utrudniają, a w niektórych przypadkach uniemożliwiają przejazd pługów i innych pojazdów prowadzących zimowe utrzymanie dróg. Nieparkowanie samochodów na jezdniach w czasie intensywnych opadów śniegu i po ich zakończeniu przyczyni się do usprawnienia prowadzonych prac i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ponadto przypominamy wszystkim mieszkańcom, iż zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach to na właścicielach nieruchomości spoczywa obowiązek uprzątnięcia śniegu oraz lodu z chodników położonych wzdłuż nieruchomości. Ta sama zasada dotyczy likwidowania nawisów lodowych, które mogą pojawić się na dachach państwa domów, a są bardzo niebezpieczne zarówno dla przechodzących pieszych jak i mogą uszkodzić zaparkowane na chodnikach samochody.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *