zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
piątek
Organizacja zimowego utrzymania dróg w gminie 2021/2022
26 listopada 2021 r. | 19:03
0

Urząd Gminy Świerklaniec informuje, że wykonawcą zimowego utrzymania dróg jest Zakład Robót Drogowych z Radzionkowa. Poniżej kontakt telefoniczny do koordynatorów "akcji zima".

Koordynatorzy ze strony Urzędu Gminy:
Marek Grabowski 728 429 186
Sylwia Waloszek 728 429 191
Dominik Helisz 728 429 190
oraz (32) 284-74-36, (32)284-74-35 w godzinach pracy tut. Urzędu.

Jednocześnie prosimy mieszkańców o parkowanie samochodów w miejscach, w których nie będą one kolidowały z prowadzeniem odśnieżania i wykonywaniem innych prac związanych z zimowym utrzymaniem dróg. Samochody zaparkowane na jezdni znacznie utrudniają, a w niektórych przypadkach uniemożliwiają przejazd pługów i innych pojazdów prowadzących zimowe utrzymanie dróg. Nieparkowanie samochodów na jezdniach w czasie intensywnych opadów śniegu i po ich zakończeniu przyczyni się do usprawnienia prowadzonych prac i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Ponadto przypominamy wszystkim mieszkańcom, iż zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach to na właścicielach nieruchomości spoczywa obowiązek uprzątnięcia śniegu oraz lodu z chodników położonych wzdłuż nieruchomości. Ta sama zasada dotyczy likwidowania nawisów lodowych, które mogą pojawić się na dachach państwa domów, a są bardzo niebezpieczne zarówno dla przechodzących pieszych jak i mogą uszkodzić zaparkowane na chodnikach samochody.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *