bezchmurnie
19°
15°
sobota
Pieniądze na rozbudowę remizy OSP w Świerklańcu
23 czerwca 2021 r. | 20:22
0

350 tysięcy złotych otrzyma Ochotnicza Straż Pożarna w Świerklańcu na rozbudowę swojej remizy. Środki pochodzić będą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin, w których funkcjonowały przedsiębiorstwa państwowej gospodarki rolnej (tak zwane PGR-y).

Promesę przekazała wójtowi i strażakom poseł na Sejm RP Barbara Dziuk.

Promesę z kwotą 350 tysięcy złotych otrzymał 21 czerwca w Urzędzie Gminy Świerklaniec wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl. Odbierał ją w obecności przedstawicieli OSP Świerklaniec: prezesa dh Sebastiana Kołodzieja oraz dh Mirosława Bacika i dh Wojciecha Bacika.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Wsparcie gmin popegeerowskich z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na sfinansowanie lub dofinansowanie inwestycji i zakupów inwestycyjnych w gminach, w których funkcjonowały niegdyś państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej (PGR-y).

Przypomnijmy, że budynek OSP Świerklaniec oraz budynek OSP Orzech przeszły w 2019 roku kompleksową termomodernizację. Gmina Świerklaniec pozyskała na ten cel 435 tysięcy złotych ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Oś Priorytetowa:  IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna. Łączna wartość inwestycji wyniosła ponad 530 tys. zł. Termomodernizacja objęła także wykonanie nowej elewacji budynków. Remizy w gminie Świerklaniec zyskały jednolity, estetyczny wygląd.
Jak powiedzieli druhowie ze Świerklańca pieniądze z RFIL pomogą zagospodarować budynek wewnątrz.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *