bezchmurnie
18°
15°
wtorek
Pierwsza taka inicjatywa w województwie Śląskim – wymazobus zbiera próbki do badań
07 kwietnia 2020 r. | 07:00
0

Powiat Tarnogórski wspiera Sanepid w badaniach na obecność koronawirusa u osób przebywających w kwarantannie. Od wczoraj wymazobus, czyli specjalna karetka, jeździ po powiecie i przewozi do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach próbki od osób w kwarantannie.

To nowa inicjatywa, której powiat jest prekursorem w całym województwie śląskim. Od jakiegoś czasu docierały do nas sygnały, że osoby przebywające w kwarantannie muszą czekać nawet kilka dni na testy – informuje starosta Krystyna Kosmala.

Zapotrzebowanie na takie badania rośnie z każdym dniem, dlatego podjęliśmy decyzję o wynajęciu karetki do pobierania próbek od mieszkańców powiatu przebywających w kwarantannie. Jestem przekonana, że znacząco skróci to czas oczekiwania na testy w powiecie tarnogórskim. Warto również zaznaczyć, że pierwszeństwo w testach mają pracownicy szpitali i służb walczących z koronawirusem – wyjaśnia starosta.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *