zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
piątek
Pierwszoklasiści spotkali się z dzielnicowym
13 września 2019 r. | 21:37
0

Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, na co uważać w mieszkaniu czy na podwórku oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje dowiedzieli się pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Świerklańcu. Mundurowi z nowym rokiem szkolnym ruszyli z misją edukowania dzieci. Praktycznie codziennie odwiedzają jakąś szkołę lub przedszkole, po to by spotykać się z dziećmi i rozmawiać na tematy bezpieczeństwa.

W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły", policjanci uczestniczą w zajęciach z dziećmi. Jak ważna jest edukacja od najmłodszych lat wiedzą nie tylko mundurowi ale także rodzice i nauczyciele, którzy chętnie zapraszają stróżów prawa do szkół, przedszkoli by od małego wpajać dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wczoraj dzielnicowy ze Świerklańca odwiedził pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej. W czasie wizyty stróż prawa w formie zabawy przekazał dzieciom wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w drodze do i ze szkoły, w miejscu zamieszkania czy placu zabaw. Poruszył również temat kontaktu z obcymi osobami czy też zachowania w przypadku spotkania z agresywnym psem. Dzieci dowiedziały się też, jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje. Ta niecodzienna lekcja z pewnością na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

Policjanci oprócz edukowania dzieci, dyscyplinują także rodziców, którzy podwożąc samochodami swoje pociechy zapominają o używaniu fotelików i pasów bezpieczeństwa lub zatrzymują się w miejscach niedozwolonych, stwarzając w ten sposób zagrożenie dla innych pieszych.

Apelujemy:

  • Mamo, Tato – dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład swojej pociesze!
  • Nauczycielu – odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!
  • Kierowco – uwaga w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu!

Rodzicu! Na dobry początek naucz swoją pociechę poniższych czterech reguł:

  • Nigdy nie przechodź przez jezdnię na czerwonym świetle. Cierpliwie czekaj, aż zmieni się na zielone;
  • Przed przejściem na drugą stronę ulicy kilka razy spójrz w lewo i prawo;
  • Nie przechodź przez jezdnię między zaparkowanymi samochodami;
  • Na pasach, nawiąż kontakt wzrokowy z kierowcą i gestem dłoni, zasygnalizuj chęć przejścia przez jezdnię.

Źródło: KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *