bezchmurnie
16°
14°
piątek
Podsumowanie policyjnej akcji “Telefon”
17 września 2019 r. | 23:31
0

Wczoraj policjanci z tarnogórskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „TELEFON”. Celem działań było eliminowanie bardzo powszechnego zjawiska - korzystania przez kierujących pojazdami z telefonów komórkowych. Pamiętajmy, że rozmowa przez telefon komórkowy jest czynnikiem, który rozprasza uwagę podczas prowadzenia samochodu, a wtedy nie trudno o wypadek.

Wczoraj podczas krajowych działań „Telefon” policjanci tarnogórskiej drogówki dyscyplinowali kierujących zwracając szczególna uwagę na kierujących, którzy korzystali podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Do akcji skierowano 15 mundurowych. Łącznie stróże prawa skontrolowali 24 pojazdy. W przypadku 2 kierujących powodem kontroli było wykroczenie związane z korzystaniem z telefonu podczas jazdy.

Należy pamiętać, że decydując się na naruszenie zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu narażamy się na dekoncentrację, a co za tym idzie stanowimy zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.

Przypominamy, że za używanie telefonu podczas jazdy bez użycia zestawu głośnomówiącego grozi kierowcy 200 złotych mandatu oraz 5 punktów karnych.

Zakaz korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku dotyczy wszystkich kierujących pojazdami, również rowerzystów. Przy czym „korzystanie z telefonu" to nie tylko rozmowa, zabronione jest również pisanie wiadomości lub przeglądanie stron internetowych.

Źródło: KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *