zamglenia
-1°
-4°
czwartek
Pojawiła się szansa na większe inwestycje w gminie Świerklaniec
29 czerwca 2020 r. | 18:51
0

2 326 202 zł. Zapewnienie dokładnie takiej kwoty otrzymała gmina Świerklaniec w ramach tzw. Tarczy Inwestycyjnej, czyli wsparcia dla samorządów w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych na walkę ze skutkami epidemii COVID-19.

25 czerwca samorządowcy reprezentujący Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach i wszystkie 9 gmin z terenu Powiatu Tarnogórskiego, otrzymali z rąk Posłanki Barbary Dziuk zapewnienie otrzymania środków.

Promesę odebrał wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl. Kwota którą przyznano dla naszej gminy jest trzecią najwyższą po mieście Tarnowskie Góry i Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach, jaką otrzymają samorządy na terenie powiatu. Łącznie cała pomoc dla Starostwa i Gmin naszego Powiatu wynosi ponad 24 mln. zł. Środki te mają stymulować dalszy rozwój miast i gmin w trudnych czasach i wesprzeć planowane w samorządach inwestycje, które mogłyby zostać zaniechane lub odłożone w czasie z powodu kryzysu ekonomicznego. Gmina Świerklaniec dziękuje za to wsparcie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *