bezchmurnie
19°
17°
czwartek
Policjanci o bezpieczeństwie nad Zalewem
03 sierpnia 2020 r. | 19:56
0

Tarnogórscy policjanci przeprowadzili działania informacyjno-profilaktyczne na terenie zalewu Nakło-Chechło. Mundurowi udzielali informacji jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Dla dzieci przygotowane były gadżety, a opiekunom radzono, czego należy nauczyć dzieci przed wyprawą nad wodę, aby nie zgubiło się w tłumie na plaży czy basenie.

W wakacyjne, słoneczne dni często korzystamy z różnego rodzaju kąpielisk, by schłodzić się w wodzie. W sobotę 1 sierpnia tarnogórscy policjanci spotkali się z mieszkańcami wypoczywającymi nad zalewem Nakło-Chechło, aby porozmawiać o bezpieczeństwie nad wodą. Dla dzieci i młodzieży przygotowano odblaskowe gadżety oraz ulotki. Dorosłym przypomniano podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Policjanci mówili o zagrożeniach związanych z korzystaniem ze sprzętu wodnego, konsekwencjach skoków do wody poza miejscami wyznaczonymi, o zasadach udzielania pomocy przedmedycznej, numerach alarmowych i rozwadze. A także przypomnieli, aby nigdy nie wchodzić do wody i nie pływać po spożyciu alkoholu. Nie zapomnieli również omówić z najmłodszymi prawidłowego przekazania komunikatów służbom ratunkowym. Podkreślali, że takie szybkie udzielenie informacji może zdecydować o ludzkim życiu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *