słabe przelotne opady deszczu
20°
19°
piątek
Policjanci zatrzymali osoby biorące udział w wypadku w Kaletach
18 listopada 2020 r. | 18:46
0

Tarnogórscy policjanci zatrzymali wszystkie osoby, które brały udział w wypadku drogowym, do którego doszło w Kaletach przy skrzyżowaniu ulic Fabrycznej z Lubliniecką. Wobec trzech zatrzymanych osób prokurator zastosował policyjne dozory. Natomiast 27-latek, podejrzany o kierowanie volvo i potrącenie pieszego, został tymczasowy aresztowany.

Do zdarzenia doszło w sobotę po 20.00 w Kaletach. Kierujący osobowym volvo na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i potrącił pieszego. Pojazd uderzył następnie w ogrodzenie i przewrócił się na bok. Jadące autem osoby oddaliły się z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. 25-latek z Tarnowskich Gór z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Potrącony mężczyzna szedł w towarzystwie 28-letniego brata, któremu na szczęście nic się nie stało.

Początkowo policjanci ustalili, że volvo podróżowały trzy osoby. Dalsze czynności w sprawie wykazały jednak, że w środku rozbitego auta były cztery osoby. Na miejscu wypadku pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła niezbędne ślady.Następnego dnia po zdarzeniu, do Komisariatu Policji w Kaletach zgłosiła się 22-latka z Tarnowskich Gór. Dziewczyna poinformowała policjantów, że była pasażerką volvo w chwili, kiedy samochód wypadł z drogi i potrącił pieszego. W tym samym dniu do tej sprawy kryminalni zatrzymali kolejne dwie osoby. Byli to mężczyźni w wieku 30 i 37 lat. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie policjanci przesłuchali kobietę i jej dwóch kolegów.W poniedziałek, stróże prawa ustalili miejsce pobytu mężczyzny, który prawdopodobnie kierował volvo. 27-letni tarnogórzanin został zatrzymany i doprowadzony do tarnogórskiej komendy.

22-latka oraz 30 i 37-latek usłyszeli zarzut nieudzielenia pomocy poszkodowanemu, za co grozi im do 3 lat więzienia. W poniedziałek prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Zatrzymany 27-latek usłyszał natomiast zarzut spowodowania wypadku drogowego, w którym pieszy odniósł obrażenia ciała. Za to również grozi mu do 3 lat więzienia. Kara może zostać jednak zwiększona o połowę, z uwagi na ucieczkę 27-latka z miejsca zdarzenia. Wczoraj, na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował tarnogórzanina.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *