zachmurzenie umiarkowane
środa
Policyjna służba bez tajemnic – spotkanie z młodzieżą
17 marca 2023 r. | 07:04
0

Jeśli pragniesz pracy pełnej wyzwań i chcesz nieść pomoc innym - zostań jednym z nas. Tarnogórscy mundurowi zachęcali uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wybrania kierunku kształcenia ściśle związanego z Policją. Tak, aby w przyszłości móc służyć społeczeństwu.

14 i 15 marca w tarnogórskim Zespole Szkół Techniczno-Usługowych imienia Jana Pawła II odbyły się dni otwarte, w których uczestniczyli policjanci. W punkcie profilaktyczno-informacyjnym mundurowi zachęcali uczniów do kształcenia w kierunku policyjnym. Opowiadali, na czym polega codzienna służba poszczególnych pionów w komendzie. Przekazywali informacje dotyczące rekrutacji do Policji oraz wymagań, jakie musi spełnić przyszły policjant. Stróże prawa prowadzili również pogadanki na tematy związane z bezpieczeństwem.

W spotkaniu, oprócz policjantki do spraw profilaktyki i dzielnicowych, uczestniczyli również przedstawiciele z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy przybliżyli zainteresowanym proces naboru do służby oraz opowiedzieli o funkcjonowaniu największego w kraju garnizonu Policji. Na stoisku informacyjnym uczniowie mogli z bliska zobaczyć policyjnego drona, a także sprzęt, którym posługują się policjanci biorący udział w zabezpieczeniu imprez masowych.

Najciekawszym punktem całego wydarzenia był pokaz policyjnej akcji, którą przeprowadzili mundurowi z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego garnizonu śląskiego. Zaopatrzeni w specjalistyczny sprzęt, pokazali sporej grupie widzów, jak wygląda praca na wysokości. Zjazdy z budynku szkoły cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a po nich nadszedł czas na pokaz działań bojowych.

Przebieg pokazu zakładał znalezienie na boisku szkolnym podejrzanej paczki. W związku z zagrożeniem, dyrekcja szkoły powiadomiła dyżurnego tarnogórskiej Policji, który na miejsce skierował policyjnego pirotechnika, wspieranego przez pilota bezzałogowego statku powietrznego. Ubrany w specjalny kombinezon policjant sprawdził niebezpieczne znalezisko, wykorzystując do tego wideoendoskop.

Dzięki obecności policjantów w tym wydarzeniu, młodzież z pewnością wiele dowiedziała się o codziennej służbie mundurowych.

Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w nasze szeregi, zapraszamy na stronię internetową, gdzię znajdują się szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji.

KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *