bezchmurnie
19°
15°
sobota
Pomoc suszowa – ARiMR realizuje wypłaty dla poszkodowanych rolników
01 maja 2020 r. | 11:58
0

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że wznowiła wypłaty pomocy suszowej dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w 2019 roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi.

Jak wynika z informacji, które przesłano do Urzędu, w ciągu zaledwie czterech dni na konta rolników Agencja przelała kolejne 93 mln zł. Najnowsza pula środków na realizację wypłat z tytułu tzw. pomocy suszowej, która w ostatnim czasie wpłynęła na konta ARiMR wynosi 280 mln zł. W niespełna cztery dni, Agencja wypłaciła poszkodowanym rolnikom ponad 93 mln zł. ARiMR realizuje wypłaty pomocy suszowej na bieżąco w miarę otrzymywanych na ten cel środków.

Po ubiegłorocznej suszy rolnicy złożyli prawie 355 tys. wniosków o odszkodowania z tytułu poniesionych strat na kwotę ponad 2,3 mld zł.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *