bezchmurnie
wtorek
Porządkowanie okolic Zalewu Nakło-Chechło
12 kwietnia 2021 r. | 21:26
0

Zapraszamy wszystkich, dla których ważne jest dobro Zalewu Nakło-Chechło na wiosenne porządkowanie nabrzeży. Akcja odbędzie się w sobotę 17 kwietnia br. w godzinach od 9 do 12.

Od kilku lat, na początku wiosny Gmina Świerklaniec wspólnie z Nadleśnictwem Świerklaniec przeprowadzała akcję sprzątania korony Zalewu Nakło-Chechło, do której zapraszała wszystkich chętnych mieszkańców, stowarzyszenia, kluby i inne organizacje. Ze względu na epidemię i związany z nią zakaz zgromadzeń, akcja po raz kolejny nie może odbyć się w tradycyjnej formie. Pamiętajmy zatem o zachowaniu dystansu i przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń.

Gmina Świerklaniec zapewni worki, a następnie zbierze pozostawione w nich śmieci z korony Zalewu i drogi dojazdowej od strony Tarnowskich Gór. Na polu biwakowym zostanie umieszczony kontener do którego składowane w tym dniu będą wszystkie odpady.

- Zapraszam do aktywnego uczestnictwa w naszej corocznej akcji. W ten sposób możemy symbolicznie włączyć się w obchody Dnia Ziemi, które wypadają kilka dni później. Przede wszystkim możemy jednak realnie wpłynąć na poprawę czystości okolic Zalewu Nakło-Chechło – zachęca Marek Cyl wójt Gminy Świerklaniec.
Worki na śmieci zostaną przekazane członkom Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Zalewu Chechło, którzy rozdystrybuują je wśród chętnych osób.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *