zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
piątek
fot. Informacje Drogowe TARNOWSKIE GÓRY i okolice facebook
Potrącenie w Świerklańcu. 9-latek w szpitalu!
25 kwietnia 2019 r. | 11:47
0

Tarnogórscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny dwóch wypadków drogowych, do których doszło wczoraj w Tarnowskich Górach oraz w Świerklańcu. W obydwu zdarzeniach do szpitali trafiły dzieci. Śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tych zdarzeń.

Do pierwszego wypadku doszło wczoraj po godzinie 16:00 na ul. Tołstoja w Tarnowskich Górach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 49-letnia kierująca toyotą, na skrzyżowaniu ulic, doprowadziła do zderzenia z samochodem marki Seat, którym kierował 49-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego. W wyniku tego zdarzenia, do szpitala trafiła 7-letnia pasażerka toyoty. Kilka minut później doszło do kolejnego wypadku. Miał on miejsce w Świerklańcu na ul. Kościelnej. Jak ustalili policjanci, 22-letni kierujący volkswagenem, na prostym odcinku drogi, poza przejściem dla pieszych, potrącił 9 – letniego mieszkańca powiatu tarnogórskiego. Chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Tarnogórscy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tych zdarzeń.

Nie podlega dyskusji fakt, że na drodze musi uważać każdy uczestnik ruchu. Kierowca, rowerzysta i oczywiście pieszy. Okoliczności zdarzeń bywają najróżniejsze, zawsze jednak liczą się sekundy. Pamiętajmy, na drodze trudno o margines błędu. Policjanci apelują o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierujących - ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy, są bezcenne. /KPP w Tarnowskich Górach/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *