bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Program “Ciepłe mieszkanie” – nabór ankiet
02 stycznia 2024 r. | 07:03
0

Wójt Gminy Świerklaniec ogłasza nabór ankiet w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” o dofinansowanie do wymiany tzw. kopciuchów i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych.

Beneficjentem końcowym jest osoba fizyczna posiadająca tytuł prawny wynikający z prawa własności, ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu mieszkalnego lub jest najemcom lokalu komunalnego znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym znajdującym się na terenie Gminy Świerklaniec. W ramach programu też mogą brać udział Wspólnoty Mieszkaniowe posiadające od 3 do 7 lokali. Warunkiem podstawowym jest likwidacja nie ekologicznych form grzewczych czyli kotłów, piecy służących do spalania paliw stałych.
Program nie dotyczy najemców lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych lub wspólnot mieszkaniowych. Właściciel lokalu może otrzymać jedną dotację.
W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej gdzie powierzchnia całkowita przekracza 30% lokalu mieszkalnego, przedsięwzięcie nie kwalifikuje się do dofinansowania.

Ankieta nie stanowi wniosku o udzielenie dotacji.

Ankieta pozwoli na określenie liczby osób zainteresowanych oraz rodzaju oczekiwanego wsparcia.
Prosimy wszystkich zainteresowanych mieszkańców o wypełnienie ankiety informacyjnej w terminie do 21 stycznia 2024 r.

Ankiety są dostępne pod linkiem:
niskaemisja.ekoscan.pl/aktualnosci-swierklaniec/program-cieple-mieszkanie-gmina-swierklaniec-ankietyzacja

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z:
•    firmą Ekoscan Innowacja i Rozwój sp. z o. o., która zajmuje się ankietyzacją – tel. 792 243 029, 792 243 719
•    Urzędem Gminy Świerklaniec – tel. 32 284 74 24

O szczegółach Programu, dotyczących naboru II wraz z załącznikami można zapoznać się pod linkiem: https://czystepowietrze.gov.pl/inne-programy/cieple-mieszkanie

UWAGA! Program „Ciepłe Mieszkanie” nie dofinansowuje wyłącznie wymiany stolarki okiennej i/lub drzwiowej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Wymiana stolarki możliwa jest pod warunkiem demontażu wszystkich nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe (tzw. „kopciuchów”) służących do ogrzewania lokalu oraz zakupu i montażu efektywnego źródła ciepła w tym lokalu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *