bezchmurnie
19°
17°
czwartek
Program “Dobry start”: do końca listopada można składać wnioski
27 listopada 2019 r. | 20:38
0

Świadczenie "Dobry start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia (także uczące się w szkole dla dorosłych). Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka).
Wniosek można składać online przez stronę https://empatia.mpips.gov.pl/ lub przez bankowość elektroniczną oraz w formie papierowej w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nakle Śląskim, w godzinach urzędowania Działu Świadczeń Rodzinnych. Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Świadczenie "Dobry start" nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program "Dobry Start" nie obejmuje również studentów wyższych uczelni.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *