bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Program „Dobry Start”. Spotkania z ekspertami ZUS na terenie gminy Świerklaniec
08 lipca 2021 r. | 20:03
0

W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie z programu Dobry Start można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną, a świadczenia będą wypłacane wyłącznie na rachunki bankowe.

Obsługą świadczeń od tego roku zajmuje się ZUS. Eksperci ZUS pomogą mieszkańcom gminy Świerklaniec którzy nie mają dostępu do Internetu albo nie potrafią samodzielnie złożyć wniosku online. W Świerklańcu będą 14 lipca, a w Nakle Śląskim 21 lipca.

Wnioski do programu "Dobry Start" można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE ZUS), portalu Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 roku.

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci
z niepełnosprawnościami.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).
Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).
Świadczenie z programu Dobry Start będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy. Jeśli ktoś jeszcze nie ma rachunku, a chce wnioskować o tzw. 300 plus, powinien go założyć.

Od roku szkolnego 2021/2022 zadanie dotyczące przyznania i wypłaty środków dla uczniów rozpoczynających rok szkolny realizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z tego powodu ZUS zaprasza wszystkie osoby zainteresowane na spotkanie z ekspertem, które odbędzie się 14 lipca od 8.00 do 12.00. w pokoju nr 9 (Biuro Rady Gminy) w Urzędzie Gminy Świerklaniec przy ul. Młyńskiej 3. Następne spotkanie odbędzie się 21 lipca od 8:00 do 12:00 w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Nakle Śląskim przy ul. Głównej 62.

Pracownik ZUS pomoże mieszkańcom naszej gminy:

  • założyć profil PUE,
  • wypełnić wniosek o świadczenie.

Dodatkowo ekspert ZUS przekaże Państwu wszelkie informacje wraz z instruktażem dotyczącym warunków ubiegania się o świadczenie 300+.

Prosimy, aby podczas wizyty z ekspertem mieli Państwo ze sobą:

  • dowód osobisty,
  • telefon,
  • numer rachunku bankowego
  • adres e-mail.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *