bezchmurnie
19°
17°
czwartek
Przedszkola nadal zamknięte w Świerklańcu!
06 maja 2020 r. | 17:29
0

Komunikat wójta Marka Cyla w sprawie przedszkoli i żłobków:

"Szanowni Mieszkańcy,
Mając na uwadze przede wszystkim dobro Dzieci, podjąłem decyzję, że publiczne Przedszkola na terenie Gminy Świerklaniec pozostaną zamknięte do 22 maja br. Decyzję tę podjąłem po konsultacjach z Dyrektorami gminnych Przedszkoli oraz biorąc pod uwagę rekomendację Dyrektora SPZOZ w Świerklańcu Pani doktor Beaty Nycz-Gerlich.

Decyzję podjąłem biorąc również pod uwagę aktualną sytuację epidemiczną w województwie śląskim (w momencie pisania tego komunikatu, nasze województwo ma najwyższą w Polsce liczbę zachorowań na Covid-19 - 2755 przypadków i najwyższe przyrosty nowych przypadków zakażeń) oraz ze względu na moje własne doświadczenia związane z zachorowaniem na Covid-19.

Pragnę raz jeszcze podkreślić, że zdrowie Przedszkolaków jest dla mnie najważniejsze, dlatego z uwagą będę śledził dynamikę zachorowań na Covid-19. Liczę na to, że nasze społeczeństwo jest na tyle odpowiedzialne i zdyscyplinowane, że w ciągu tych trzech tygodni krzywa zachorowalności mocno się wypłaszczy. Aktualnie zaopatrujemy nasze Przedszkola we wszelkie niezbędne środki ochrony osobistej oraz preparaty do dezynfekcji rąk i dezynfekcji przedmiotów i powierzchni. Równocześnie zapewniam, że wraz z Dyrektorami, w oparciu o wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej wypracowujemy takie rozwiązania, które zapewnią maksymalne bezpieczeństwo Dzieci, Nauczycieli i Pracowników w przedszkolach.

O terminie ponownego uruchomienia przedszkoli poinformuję Państwa najszybciej jak to będzie możliwe.

Z poważaniem,
Marek Cyl
Wójt Gminy Świerklaniec"Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *