bezchmurnie
19°
15°
sobota
Przedszkole w Nowym Chechle z refundacją
29 listopada 2021 r. | 06:58
0

17 listopada Zarząd Województwa Śląskiego podjął decyzję o podwyższeniu o ponad 1 240 000 zł dofinansowania do projektu pn. „Budowa przedszkola wraz z wyposażeniem w sołectwie Nowe Chechło w Gminie Świerklaniec”.

Budowa przedszkola w Nowym Chechle była inwestycją dofinansowaną ze środków unijnych. Realne koszty wykonania projektu przekroczyły jednak zaplanowany budżet. Gmina pokryła dodatkowe koszty ze środków własnych, a następnie zwróciła się  do Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego, dzięki którego pozytywnej opinii i podjętej przez jego Zarząd uchwale, gmina Świerklaniec mogła zwrócić się do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego o refundację poniesionych wydatków. Prośba gminy została wysłuchana. 17 listopada br. Zarząd Województwa Śląskiego podjął decyzję o podwyższeniu dofinansowania o ponad 1 240 000 zł.

Dzięki temu całkowita wartość projektu wyniosła 9 381 275,32 zł przy wkładzie Funduszy Europejskich na poziomie 5 356 735,05 zł.
Przypomnijmy, że zajęcia w nowym przedszkolu w Nowym Chechle rozpoczęły się 1 września 2020 roku. Nowoczesny czterooddziałowy budynek przygotowano na setkę dzieci. Przedszkole jest parterowe i spełnia wszystkie niezbędne standardy. W budynku jest kilka sal oraz kuchnia, a na podwórku nowy plac zabaw. Prace modernizacyjne wykonane w ramach projektu objęły także budynek sąsiedniej szkoły podstawowej.

Projekt "Budowa przedszkola wraz z wyposażeniem w sołectwie Nowe Chechło w Gminie Świerklaniec" został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *