bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 – ważne informacje
18 stycznia 2021 r. | 17:13
0

Rząd Rzeczpospolitej Polskiej uruchomił Narodowy Program Szczepień przeciwko wirusowi SARS-COV19. Osoby urodzone w roku 1941 i starsze mogą się rejestrować do systemu. Szczepienia seniorów ruszą prawdopodobnie 25 stycznia.

Światowa Organizacja Zdrowia, rządy państw oraz naukowcy są zdania, że wyłącznie powszechne szczepienia są w stanie powstrzymać pandemię i przywrócić funkcjonowanie społeczeństw sprzed jej wybuchu. Szczepienie będzie realizowane dwukrotnie. Rejestracji do szczepienia możecie Państwo dokonać w następujących terminach:
Dla osób od 80 roku życia (osoby urodzone w roku 1941 i starsze) rejestracja od 15 stycznia 2021 roku, planowany termin szczepień od 25 stycznia 2021 roku
Dla osób od 70 roku życia (osoby urodzone w roku 1951 i starsze) rejestracja od 22 stycznia 2021 roku, termin szczepień jeszcze nieokreślony.
Rejestracji do szczepienia pacjent może dokonać za pośrednictwem lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w swojej przychodni lekarskiej (na terenie gminy to przychodnie w Nakle Śląskim i Świerklańcu) lub poprzez rządowy portal e-Pacjent lub pod numerem infolinii 989. Podczas rejestracji do systemu szczepień, wyznaczone zostaną Państwu dwa terminy podania dawki preparatu.
Gmina Świerklaniec zobowiązana jest do ułatwienia dostępu do punktów szczepień mieszkańcom:
- z niepełnosprawnościami ruchowymi,
- sprawnym ruchowo ale z ograniczeniami komunikacyjnymi.
Zadaniem gminy będzie zorganizowanie takim osobom transportu.
W celu sprawnego przeprowadzenia akcji transportowej, gmina Świerklaniec uruchamia gminną infolinię:

728 429 196 – czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 20.00

Pod tym numerem będziecie mogli Państwo uzyskać informację oraz zarejestrować do przejazdu z miejsca zamieszkania do punktu szczepienia i z powrotem. Rejestracja chęci skorzystania z gminnej usługi transportowej wymaga wcześniejszego zarejestrowania się w Narodowym Programie Szczepień i wyznaczenia przez ten system terminów i miejsca szczepienia (prosimy o wcześniejszy kontakt z punktem szczepień, nr telefonu 32 284 49 03).

Załącznik - kwestionariusz szczepienia z oświadczeniem (PDF).Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *