bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Rekordowe morsowanie z okazji WOŚP nad Zalewem Nakło-Chechło
01 lutego 2022 r. | 07:03
0

To było pod wieloma względami rekordowe wydarzenie. Rekordowa była ilość atrakcji, które przygotowały Morsy z Chechła Rodem oraz wpierający ich ludzie, a przede wszystkim rekordowa była suma zebranych podczas zbiórki i aukcji pieniędzy, które przekazane zostaną na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Morsowanie z okazji WOŚP połączone z Zimowym Biegiem wokół Chechła „w samych gaciach”, które odbyło się 30 stycznia w okolicach Baru u Adika, pomimo szalejącego wiatru przyciągnęło tłumy śmiałków. Wcześniej odbył się bieg, podczas którego morsy okrążyły zalew w samej bieliźnie. To była „rozgrzewka” przed główną atrakcją, czyli wejściem do wody. Patrząc na warstwę lodu, która przykrywa jeszcze akwen można wywnioskować, że temperatura tej wody nie mogła być wysoka.

Mimo upodobania do lodowatych atrakcji morsy po raz kolejny pokazały, że serca mają gorące. Podczas całej akcji udało im się zebrać kwotę 7535,26 złotych. To nowy rekord zbiórki podczas morsowania z okazji WOŚP, które nad zalewem odbywa się corocznie (w tym roku po raz ósmy). Taką cegiełkę morsy przekażą na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, której finał odbył się w tym roku po raz trzydziesty. W tym roku środki zebrane w ramach WOŚP zostaną przeznaczone dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Wydarzenia nad Zalewem Nakło-Chechło wsparł wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl, który objął imprezę swoim honorowym patronatem. W pomoc aktywnie włączyli się także druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Orzecha i Nowego Chechła, zapewniając bezpieczeństwo oraz prezentując swoje umiejętności ratownictwa wodnego. Zaprezentowała się Grupa Poszukiwawczo Ratownicza OSP Orzech z psami-ratownikami.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *